HİZMET

 
 

 

HİZMET BÖLGELERİMİZ

  • Turkiye; Ülkemizin 81 İline Hizmet Vermekteyiz
  • Türk Cumhuriyetleri: Türkmenistan , Azerbaycan, Kazakistan , 
  • Orta Doğu Ve Afrika: Irak, Suriye, Senegal, Gine, Mali, Kenya, Gana, 
  • Körfez: Saudi Arabistan, Katar, Kuveyt

 

 

 
 
 

NAKLİYE VE DEPOLAMA

Dünya çapında yaptığımız ihracat satışlarımızı yürüten firmamız, kaliteli hizmet vermeyi ilke olarak benimsemiştir. Türkmenistan, Astrakhan, Libya, Senegal, Kazakistan da  irtibat ofisleriyle, Rusya/Astrakhan ve Türkmenistan/Asgabat’da kurduğu depolarıyla  müşterilerimizin ürün sevkiyatı talep ve isteklerine çabuk, etkin ve en uygun vasıta ile cevap verebilmekteyiz.

GÖNDERİ ŞEKİLLERİ;

 

Konteyner gönderileri


Düşük miktardaki yük taleplerini en hızlı şekilde karşılamak amacı ile müşterilerimize sunduğumuz başlıca hizmetlerden bir tanesi konteynır taşımacılığıdır. Talep edilen malzemenin boyutuna bağlı olarak, her tip kap ile (20DC, 40DC, 45DC, Open Top, vs) Türkiyenin tüm konteynır limanlarından kendi operasyon ekibimiz ile yüklemeler yapabilmekteyiz. Çözüm ortaklarımız arasında birinci sınıf “line” lar Maersk, CMA, MSC, Arkas, vb sayabiliriz.
 
 

Toplu (Bulk) Gönderi

Müşterilerimizden gelen genel talepler doğrultusunda başlıca yaptığımız taşıma seklinin açık yük, yani ‘’break bulk’’ olduğunu söyleyebiliriz. Destinasyon ve yük miktarına bağlı olarak full ve part cargo bazında gemilere yüklemeler yapmaktayız. Afrika kıtasına gerçekleştirdiğimiz yüklemelerimizde genelde full gemi, CIS ülkelerine ise kimi zaman full, kimi zaman part cargo olarak yüklemeler gerçekleştirmekteyiz. Müşterilerimizden gelen talepler doğrultusunda dünyanın bir çok farklı limanına açık yük bazında yüklerimiz devam etmektedir. Uzun yıllardır global piyasanın bilinen en büyük gemi acenteleri ve armatörleri ile çalışmaktayız. Bu da Çakıroğlu metale nakliye güvenilirliği ve hedef navlun açısından büyük avantajlar kazandırmaktadır.
 
 

Karayolu ile Gönderi


Çakıroğlu metal olarak müşterilerimizle yaptığımız multimodal anlaşmalarda yükümüzün nihai destinasyona varışı için kara nakliyesi kullanmaktayız. Ayrıca yük çeşidi ve yükün gideceği yere bağlı olarak yurt içi ve yurt dışında belli başlı bölgelerde kurmuş olduğumuz lojistik ağımızla müşterilerimize birinci sınıf hizmet vermekteyiz.
 
 

Demiryolu ile Gönderi


Volgadon nehrinin kapanması ile kış aylarında CIS ülkelerine yaptığımız ihracatımızda kullandığımız bir diğer taşıma çeşiti demiryolu taşımacılığıdır. Demiryolu taşımacılığı yukarıda belirtilen destinasyonun haricinde genellikle yakın mesafeli ya da komşu ülkelere yaptığımız sevkiyatlar için çoğunlukla tercih ettiğimiz taşıma şeklidir. Müşterilerimiz ile anlaşmalarımıza bağlı kalarak sevkiyatlarımızı herhangi bir uluslararası tren istasyonuna teslim etme opsiyonunu da müşterilerimize sunuyoruz.